Článek

Časopis Font 170 — Taxi

V novém Fontu si přijdou na své zejména ti, co mají rádi taxíky, krásné fotky a ilustrace. Ne nutně v tomto pořadí. Taxislužby a jejich vizuální styl je hlavním tématem nového čísla. Nakouknete také pod ruce fotografovi Stanislavu Peterovi, grafikovi Janu Charvátovi a ilustrátorce Karolíně Koblížkové. A ještě mnoho dalšího, mrkněte s námi.

Hlavní téma: taxi

Taxislužbám a zejména jejich vizuálnímu stylu se věnuje Font na 14 stránkách. Kromě malé lekce z historie se podrobněji dočtete o legendárních  žlutých neworských taxicích, službě Uber a vizuálním stylu Liftago, jehož autorem je Lumír Kajnar. Co se týče hodnocení logotypů, tak nejlépe z nich vyšla amsterdamská taxislužba, která v logu využila tři kříže z loga města.

Rozhovory

O fotografu a expertovi na postprodukci Stanislavu Peterovi jsme na stránkách Design portálu již několikrát psali. Po dvanácti letech se znovu objevil i na stránkách Fontu a v rozhovoru se dozvíte spoustu informací o postprodukci, focení i příbězích, které jsou za jeho fotografiemi. Podrobněji se na jeho práci můžete podívat v seriálu Krok za krokem, kde představuje vznik své fotografie z období nacistického Německa. Grafik a typograf Jan Charvát v rozhovoru představí svoje grafické návrhy, písma a dozvíte se i o jeho práci pro televizi či o tom, jak mu jde předávání znalostí studentům na Hollarce a Hellichovce. A za zmínku určitě stojí i rozhovor s mladou ilustrátorkou Karolínou Koblížkovou. Rozhovor se točí kolem ilustrací, pracovních nástrojů, shánění zakázek i inspiracích.

Články

Na dalších stránkách Fontu si můžete prohlédnout kalendář Karneval v Benátkách, který vznikl v rámci projektu Creative Hub. Na dvou stranách najdete reportáž z únorového festivalu Mouvo, který se věnuje motion designu a tradičně zde vystupují špičkoví designeři z celého světa. Soutěž Zlatá pecka vyhlásila dvacítku vítězných prací a několik z nich je součástí dalšího článku. O českém online grafickém editoru Photopea se dočtete v krátkém rozhovoru s jeho vývojářem Ivan Kuckirem. A pokud rádi využíváte k tvorbě tablet, mrkněte i na článek Richarda Krejčího. Ten vybral a otestoval několik grafických programů pro profesionální tvorbu na mobilních zařízeních.

Nová loga a další novinky z oblasti grafického designu rekapituluje Font na posledních čtyřech stranách. Najdete tu v souvislosti s novým logem Durexu i zmínku o Design portálu, za což děkujeme. Kompletní výpis všeho, co v novém Fontu najdete, je k dispozici na stránkách časopisu, stejně tak informace o tom, kde si lze Font koupit či předplatit.

Zdroj a foto: font.cz