Články

Časopis Font 169 — Politické strany

Hlavním tématem nového čísla časopisu Font je vizuální styl a loga politických stran a to nejen těch domácích. Kromě toho můžete nakouknout do brněnského studia David Geč či omrknout nová loga Prahy 3 a Muzea města Prahy. Podívat se můžete na novinky v počítačových periferiích a také na trendy web designu pro rok 2020. Pojďme na to.

View this post on Instagram

Nový #Font dorazil do schránky

A post shared by Design Portal (@designportal.cz) on

Hlavní téma: politické strany

V rámci hlavního tématu můžete zkouknout vizuální styl a způsob komunikace politických stran jak doma tak ve světě. Najdete zde vizuály z dob Baracka Obamy, ale i těch z počátku dvacátého století. Větší pozornost je věnována domácím parlamentním stranám. Samostatné články má vizuální styl ODS a ČSSD. Zajímavé jsou i články věnované fašismu a komunismu. Tradiční hodnocení logotypů vyhrálo logo ODS.

Rozhovory

David Geč se jmenuje nejen brněnské grafické studio, ale i jeho šéf a zakladatel. O práci na vizuálních stylech, obalech (například pivovar Richard, o kterém jsme nedávno psali), ale i zadáních pro politické strany, si můžete přečíst ve velkém rozhovoru. Vlastním jménem pojmenoval studio i Jakub Vaněk, který nedávno uspěl v soutěži na nové logo Prahy 3. Primárně o vítězném logu je rozhovor, který doplňují další ukázky práce jeho studia. Jestli máte rádi makro fotografie, potěší vás rozhovor s Vítem Lukášem, který přibližuje techniku focení, vybavení i způsob práce.

Články

Muzeum města Prahynové logo a na několika stránkách můžete vidět ukázky vítězného i dalších dvou soutěžních návrhů. Stejně tak u článku, představující nové logo Prahy 3 se můžete podívat na další soutěžní návrhy. A do třetice nové logo — Galerie moderního umění v Hradci Králové má nový vizuální styl od designerů Cindy Kutíkové a Jiřího Mocka. Podrobněji si ho můžete prohlédnout v článku doplněným o řadu ukázek a rozhovor.

Filip Blažek, v dalším článku seriálu věnovanému písmu, představuje symboly, které vznikly stylizací písma — jedná se například o matematické symboly, trademarky, copyrighty, ale například i symbol metra. Za zmínku určitě stojí článek věnovaný zajímavým kalendářům. V anketě mezi výrobci počítačových periferií se dozvíte novinky z oblasti monitorů, tabletů a dalších zařízení. Jak bude vypadat web design v roce 2020 na konci čísla pak shrnuje Richard Krejčí a článek doplňuje o spoustu inspirací.

Časopis končí tradičním souhrnem novinek ze světa grafického designu. Je zde zmíněn i Design portál v souvislosti s logem Light Works nebo Jílové u Prahy. Děkujeme. Kompletní výpis všeho, co v novém Fontu najdete, je k dispozici na stránkách časopisu, stejně tak informace o tom, kde si lze Font koupit či předplatit.

Zdroj a foto: font.cz