Články

Časopis Font 162 — rockové legendy, František Štorm a nový Adobe Creative Cloud

Poslední letošní číslo časopisu Font dorazilo do schránky. Pořadové číslo má 162 a hlavním tématem je vizuální styl rockových hvězd a kapel. I rozhovory jsou tématické — typograf a frontman kapely Master’s Hammer František Štorm či Karel Haloun, autor obalů alb a plakátů mnoha hudebních skupin. Nakoukněte s námi, co dalšího vás v časopise čeká.

View this post on Instagram

#casopis #font #162

A post shared by Design Portal (@designportal.cz) on

Hlavní téma: rockové hvězdy

Téma hudby a rocku se prolíná, počínaje obálkou Františka Štorma, celým časopisem. V rámci představení tématu se můžete pokochat, dnes už klasickými, vizuály kapel Beatles, Kiss či Guns N’ Roses. Podrobněji se dočtete o logu Väg, AC/DC a Rolling Stones s legendárním vyplazeným jazykem. Samostatný článek je věnován obalům hudebních alb a tradičnímu hodnocení logotypů — o vítězi není pochyb, je jím již zmíněný vyplazený jazyk Rolling Stones.

Rozhovory

Jak už bylo zmíněno v úvodu — můžete se těšit na velký rozhovor s Františkem Štormem a tentokrát to bude i o jeho působení v kapele Master’s Hammer, se kterou má za sebou velké koncertní turné. Dojde i na dotazy k letošnímu Bienále, kde měl František výstavu. Nenechte si ujít rozhovor s fotografem Herbertem Slavíkem, který má na svém kontě fotografie herců, sportovců i prezidentů. Prozradí, čím fotí či kdy je lepší černobílá než barevná fotka. Karel Haloun v rozhovoru představí obaly hudebních alb, které navrhoval například Vladimíru Mišíkovi, Ivanu Hlasovi a mnoha dalším. Za zmínku stojí i rozhovor s Nikolou Logosovou, autorkou sešitu New York, se kterým bodovala v soutěži Nejkrásnější české knihy.

Články

Pokud jste fanoušky focení, pak si nenechte ujít anketu mezi hlavními výrobci fotoaparátů a foto příslušenství, která shrne letos představené novinky a poodhalí plány do dalších let. Novinky Adobe Creative Cloud ve verzi 2019 na čtyřech stránkách představí Richard Krejčí. A když je řeč o software, je třeba zmínit i článek o českém software CaZaBa (CAD za babku), kterému je věnována dvojstránka. Hezký článek je i o vizuálním stylu společnosti Digiteq Automotive, jehož autorem je grafické studio AnFas. Potěší i článek o ptácích v erbech či logách od Michala Weina.

Časopis končí čtyřstrankou se spoustou krátkých novinek ze světa grafiky, software a hardware. Zmíněn je i Design portál, za což patří redakci Fontu dík. Nezapomeňte si časopis na příští rok předplatit a podpořit tak jeho tištěnou verzi. Kompletní výpis všeho, co v novém Fontu najdete, je k dispozici na stránkách časopisu, stejně tak informace o tom, kde si lze Font koupit či předplatit.

Zdroj a foto: font.cz