Články

Časopis Font 161 — hlavním tématem je vizuální styl restaurací

Vyšlo nové číslo časopisu Font s pořadovým číslem 161. Hlavním tématem je vizuální styl restaurací, což zahrnuje spoustu různých aplikací — od loga, přes reklamy až po jídelní lístky. Kromě toho si můžete přečíst velký rozhovor s ilustrátorem a paleontologem Karlem Cettlem, fotografem Alešem Otýpkou, reportáž konference ATypl a spoustu dalších informací z oblasti grafického designu.

Hlavní téma: restaurace

Hlavní téma předznamenává obálka s Humrem, jehož autorem je Karel Cettl. Samotné hlavní téma zabírá 14 stran uprostřed časopisu. Najdete zde ukázky vizuálních stylů nejlepších restaurací jak u nás, tak ve světě. Samostatný článek je věnován vizuálnímu stylu restaurační sítě Ambiente od Studia Najbrt. Další článek je věnován designu jídelních lístků a doplňuje jej tradiční hodnocení logotypů, k nimž svůj komentář doplnila Markéta Steinert.

Rozhovory

Rozhovor s ilustrátorem a paleontologem Karlem Cettlem zabírá osm stran. Prezentuje zde svoje práce včetně skic a dozvíte se, že kromě zvířat rád kreslí i komiksy. Na dalších stránkách najdete rozhovor s fotografem Alešem Otýpkou, který se specializuje na foodstyling — dozvíte se, jakou používá techniku a dá i pár rad, jak můžete jídlo fotit. O knihách a jejich vizuálním konceptu je rozhovor s Janem Kobylákem z nakladatelství Sevruge, které vydává knihy Zdeňka Polreicha.

Články

Pokud se zajímáte o design novin, pak oceníte recenzi knihy Newspaper Design. Další recenze se věnuje softwarovému balíku Affinity, který konkuruje nástrojům od Adobe. Nenechte si ujít ani reportáž Lindy Kudrnovské z konference ATypl, která se konala v Antverpách a jako hlavní téma měla Dědictví. Článek Baba 132 je věnován grafickému stylu tohoto projektu, jehož autorem je Jan Šabach.

Na posledních stránkách časopisu si můžete přečíst spoustu kratších novinek a zmíněn je zde i Design portál. Za což děkujeme :) Kompletní výpis všeho, co v novém Fontu najdete, je k dispozici na stránkách časopisu. Stejně tak informace o tom, kde si lze Font koupit či předplatit.

Zdroj a foto: font.cz