Jednou větou…

Bistro Agency spustila remixovou hudební microsite Henrik & Friends Club

Norský popový producent jménem Henrik the Artist  se za poměrně krátkou dobu svého působení na klubové scéně zvládl etablovat coby jeden z nejtalentovanějších z mladé generace tvůrců. Jeho singl Peddi Max vyšel doprovázen mamutí kolekcí 21 remixů od producentů a Henrikových přátel z celého světa, kteří jeho originální track přetvářeli často úplně k nepoznání. Do dnešní doby jde o co do množství remixů unikátní projekt, a to i v natolik fluidním a neustále se měnícím prostředí internetové klubové hudby.

Bistro Agency vytvořilo speciální microsite henrikandfriends.club – web, jehož smyslem bylo všechny vizuální covery rozhýbat a sladit se samotnou hudbou a zároveň tím tak remixový proces posunout na další možný stupeň. 22 skladeb alba je tak nyní prezentováno prostřednictvím procedurálně, automaticky a náhodně generovaných animací využívajících moderní WebGL grafiku, srovnaných a reagujících na rytmus i změny tempa.

Výsledná microsite, kde je celé album volně ke stažení, je tak skvělou ukázkou digitálního „l’art-pour-l’artismu“, stejně jako experimentálního modelu nového druhu hudebního přehrávače i příjemně vyladěného „spořiče obrazovky“, tvořícího poměrně unikátní audiovizuální ambient.