Články

Vytvořte doma kouzelné Vánoce s originálními vánočními dekoracemi

Teplo rodinného krbu, krásné ozdoby, lahodné máslové cukroví, pěkné nádobí, stromek, svíčky a světýlka tvoří nepostradatelnou součást vánoční atmosféry. Pojďte se podívat, které vánoční dekorace a vychytávky nesmí chybět v čase adventu u vás doma.

Vyšívaný porcelán a hrnky s vánočními motivy

 

Nádobí s vánočními motivy se prodává v luxusních dózách nebo v barevných papírových krabicích. Doplňkem vánoční atmosféry je velký kafáč zabalený právě v takovémto obalu. Vůbec jednu z nejhezčích sad nádobí představuje vyšívaný porcelán, který by neměl u štědrovečerní večeře chybět. Jemnost a křehkost vyšívaného porcelánu jde ruku v ruce s jeho elegancí a propracovaností. Vkusné motivy se hodí ke štědrovečerní večeři stejně jako na oslavu narozenin či životního jubilea. Koneckonců můžete kompletní sadou obdarovat pod stromečkem své blízké. Jistě takový luxusní dárek ocení.

 

Designový vánoční věnec je základem Adventu, ale kam s ním?

Kam připevnit na dveře adventní věnec? Krásné designové bezpečnostní dveře nemusíte zničit přiděláním háčku nebo držátka. Pomocí magnetického a univerzálního držáku připevníte adventní věnec snadno a rychle. Univerzální držák se zachytí za kukátko a zakoupíte jej ve třech různých průměrech pro kukátko, magnetický přizpůsobíte všem velikostem věnců. Háček nasadíte na adventní věnec kuličkový, ručně vyráběný věnec se šiškami, cesmínou či stuhami, proutěný, ratanový nebo borovicový.

 

Povlečení s vánočními motivy by nemělo ve vaší posteli chybět

 

Oboustranné povlečení s motivy sněhových vloček, sobů, stromů a hvězdiček vyvedené do červených, šedých nebo modrých tónů naladí tu pravou atmosféru vánoc. Zamilují si jej děti i dospělí. Praktické povlečení z flanelu, bavlny nebo mikrovlákna vkusně vtáhne do vánoční atmosféry ložnici i dětský pokoj. Doplnit můžete také svůj šatník o pyžamo s vánočními motivy a teplé papuče, které vypadají jako tlusté podkolenky s jemnou kožešinkou uvnitř.

 

Upečte si s moderními vychytávkami něco dobrého

 

Pečení je radost, znáte to. A radost z pečení dělají pomocníci v kuchyni. Takovým pomocníkem může být člen rodiny nebo šikovné nádobí – váleček, vychytaná vykrajovátka, zástěra s kapsami a silikonové rukavice. Drobnými vymoženostmi si zpříjemníte a hlavně usnadníte pečení a tvorbu cukroví. Znáte vykrajovátko na vanilkové rohlíčky, pomocí kterého vytvoříte naráz celý plech? Aby byly vaše rohlíčky stejné, můžete je napěchovat do speciální silikonové formy na vanilkové rohlíčky, ze které je snadno ještě horké vyklepnete do moučkového cukru. Silikonová rukavice s prodlouženou ochranou zápěstí eliminuje nepříjemné popáleniny od plechů.

 

Čekání na Ježíška je nejdelší pro děti

 

Jak dítěti zkrátit čekání na Ježíška? Zkuste adventní kalendář, a ne ledajaký. Adventní kalendář na více použití skýtá pro děti řadu tajemství. Z nepřeberného množství variant vyberte takovou, která se jim bude nejvíce líbit. Ve specializovaných prodejnách koupíte anděla s 24 kapsami, které vyplníte dobrotami, Santa Clause, soba nebo papírové vláčky s vagónky, dřevěný adventní kalendář se šuplíčky či 24 kusů miniaturních ponožek připevněných na šňůru. Plnit je můžete dle libosti a chuti. Dovnitř můžete dát něco zdravého, například mandle, rozinky, fíky nebo sladkost v podobě čokolády, bonbonů či malých figurek.

Zdroj a foto: htdvere.cz, gettyimages.com
Titulní foto: unsplash.com/@swetameininger