Hezké české

Minimalistický stojan na klobouky z ručně broušené oceli a mramoru

jakobsen_stojan-00

Jakobsen

Vytvořit stojan na klouboky může být buď nudná rutina, anebo výzva. Martin Jakobsen si vybral tu druhou náročnější cestu a asi po čtvrt roce vzniknul stojan, který se trochu vymyká tomu, jak si asi většina z nás stojan na klobouky představuje. Několik těchto stojanů ve tvaru spirály je nyní součástí vybavení jednoho pražského butiku a vám jej nyní v rubrice „Hezký český“ představujeme. Jak se vám líbí?

-

Stojan na klobouky

Tvůrčí tým:

Martin Jakobsen – Jakobsen Design®


Kde je možno vidět:

Butik Beata Rajská, Dlouhá 3, Praha 1


Popis:

Mnoho módních návrhářů se potýká s nedostatkem kvalitního a dostupného vybavení sloužícího k vystavování zboží (nejen) v jejich buticích. To má samozřejmě vliv na to, co nabízejí. Prezentovat kvalitní produkty v dnešní době samo o sobe nestačí. Uznávaná módní návrhářka Beata Rajská řešila podobnou záležitost se stojany na klobouky a bižuterii. Měla zájem o originální a funkční design, který podtrhne kvalitu nabízených výrobků.


Produktový designér Martin Jakobsen navrhl pro tento účel jednoduchý stojan v podobě spirály vycházející z podstavce. „Od prvních skic po realizaci uběhlo téměř čtvrt roku. Snažil jsem se o navržení univerzálního stojanu jak na klobouky, tak bižuterii. Je snadno přenositelný a vychází z barevné kombinace značky Beata Rajská.“


Minimalistický design stojanu je ztvárněn z ručně broušené nerez oceli a mramoru. Na spirálu lze nasadit klobouk, ale i pověsit bižuterii. V novém pražském butiku je k vidění celkem 7 stojanů různých velikostí. Díky této spolupráci se v nabídce objeví rozšířená nabídka těchto módních doplňků.


Možná se tak jednou dočkáme doby, kdy oblíbenou věc svěsíme ze stejně dobrého stojanu.


Datum představení:

listopad 2010


Klient:

módní návrhářka Beata Rajská


Zajímavost:

Stojany jsou vyrobeny ve třech velikostech a dvou barvách podstavců. Nerezové spirály jsou ohýbané a broušené ručně.


Další informace

-

-

-

A jak se stojan líbí Vám?

Pokud máte tip do této rubriky či byste chtěli představit ten Váš, napište nám.

 

Martin Kalda

http://www.designportal.cz/hezke-ceske/stojan-klobouk-jakobsen-martin.html

12.01.11

O autorovi

Design Portál

Design portál je online magazín o designu a grafice. Kromě aktuálních informací a článků, zde najdete také nabídku zaměstnání. Design portál funguje od roku 2005 a pravidelně i nepravidelně sem přispívá více než dvacítka profesionálů.

Leave a Comment